UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
Bilgi Alınız. (kişi başı)
Tur Kategorisi
Erken Rezervasyon Fırsatlarıyla ; Uçaklı - Batumlu Karadeniz Turları
5 gün 4 gece
1679.00

* Rover Tur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ROVER TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. Fotoğraf olması zorunludur.

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.
*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.

*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.
*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya  getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

ÖNEMLİ NOTLAR:
1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir
2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.
3- 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.
4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Rover Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Rover Tur Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.
7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Rover Tur’un Sorumluluğu Yoktur.
9-Uçaklı Turlarda Rover Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Rover Tur’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda rover Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta

UÇAKLI ARTVİNLİ KARADENİZ TURU

Samsun- Atatürk Heykeli- Bandırma Vapuru- Ünye- Fatsa- Ordu- Giresun-  Uzungöl- Rize- Çayeli- Sümela Manastırı- Fırtına Vadisi- Şenyuva Taş Köprü- Zil Kale- Palovit Şelalesi- Gelintülü Şelalesi-Yukarı Kavrun Yaylası- Batum Gonio Kalesi- Arhavi- Hopa- Borçka- Maçka- Atatürk Köşkü- Ayasofya Kilisesi- Trabzon Uzun Çarşı

AYDER YAYLASI KONAKLAMA FARKI İLE!

ARTVİN KONAKLAMA FARKI İLE

ZİLKALE PALOVİT ŞELALESİ FARKI İLE!

KARAGÖL BORÇKA FARKI İLE!

AŞAĞI YUKARI KAVRUN YAYLASI FARKI

RAFTİNG FARKI İLE!

AYDER VE ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ DÂHİL!

BATUM TURU DAHİL !

ZORUNLU DOLMUŞ ÜCRETİ YOK !

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !

1.Tur:15-19 Mayıs 2.Tur:05-09 Haziran 3.Tur:03-07 Temmuz 4.Tur:17-21 Temmuz

5.Tur:24-28 Temmuz 6.Tur:12-16 Ağustos 7.Tur:04-08 Eylül

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

 1. Gün:

Adnan Menderes Havalimanı Sun Express Havayolları kontuarında check-in işlemlerimiz sonrası 07.15 İzmir-Samsun uçağı ile hareket ediyor ve 08.50 de Samsun Havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek doğal güzellikleriyle gelen misafirleri büyüleyen Doğu Karadeniz gezimize başlıyoruz. Atamızı ve silah arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran ve aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapuru’nu geziyor ve kahramanlarımızı yâd ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı şehir olan Samsun’da Atatürk Heykeli olacaktır. Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel’in sanat eseri statüsünde yer alan heykelin hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Samsun Terme’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Hekimoğlu’nun vatanı Ünye’den geçip Fatsa üzerinden ülkemizin uzun tünellerinden birisi olan Nefise Akçelik (3820 metre) tünelinden geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Teleferikten Boztepe’ye çıkıyoruz ve eşsiz manzarayı ölümsüzleştirmek için burada fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Giresun’un güzelliklerini panoramik olarak görerek yolumuza devam ediyoruz. Trabzon’un güzel ilçesi Vakfıkebir’e doğru ilerliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Vakfıkebir’deki otelimizde. RAMADA HOTEL.

 

 1. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası dolu, dolu bir program bizi bekliyor. Uzungöl’e hareket ediyoruz. Haldizen Deresi’nin önünün alüvyonlarla kesilmesi sonucunda oluşmuş olan Karadeniz’in simgesi olan Uzungöl’ü doyasıya yaşamak içi çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp Rize-Ardeşen üzerinden Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kıyısında yer alan Restaurant’ta yöreye özgü lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere molamızı veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde zipline keyfini yaşayabilir veya rafting sporu ile ünlü derede Rafting yapabilirler. Sonrasında Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen dolmuşlarımızla Vadinin İpek Yolu açısından stratejik yerinde bulunan ve kartal yuvası’nı andıran Zil Kaleyi teras manzarasından fotoğraflıyoruz. Ardından Kaçkar Dağları’ndan gelen ve 15 metre yükseklikten düşerek oluşan Palovit Şelalesini fotoğraflıyoruz. Geçirdiğimiz eğlenceli zamandan sonra tekrar minibüslere binip Çamlıhemşine dönerek otobüsümüzle buluşuyoruz. 1350 metre yükseklikteki ladin ve kestane ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Aşağı ve yukarı ambarlığı, Kalegon Vadisi‘nde Şenlikdüzünü görüp, Gelintülü Şelalesi‘ni fotoğrafladıktan ve Ayder Yaylası’nın yemyeşil düzlüklerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Bölgesi ve Oteli: AYDER YAYLASI-GELGÖR OTEL

 

 1. Gün:

Sabah erken saatlerde dileyen misafirlerimiz ile otelimizin önünde bizleri bekleyen minibüslerde buluşuyoruz. Özellikle yayla turizmi konusunda ilgi çeken Kaçkar Dağlarının kuzey rotasında bulunan 2240 metre yükseklikteki Yukarı Kavrun Yaylası‘nda yürüyüşler yapıyoruz. Arzu eden konuklarımız taze kaynatılmış doğal sütü içerlerken, dileyen konuklarımız ise bu yöreye özgü muhlamalarını yiyebilirler.  Ayder Yaylası’na ulaştıktan sonra otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkıyor ve Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra Adjara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olan Batumu gezmeye başlıyoruz. Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gonio Kalesini panoramik olarak görerek yolumuza devam ediyoruz. Bayburt’dan doğup Batum’dan Karadeniz’e dökülen Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu Çoruh Nehrini ve Gonio Köprüsü’nü görerek gezimize devam ediyoruz. Sovyet Birliği döneminden kalan binaları ve son 10 yılda yapılan teknokoloji harikası binaları görüyoruz. Batum merkezinde göreceğimiz yerler: Medea Heykeli, Tiyatro Binası, Bakanlıklar, Avrupa Meydanı, Katedral, Batum Limanı, Batum Botanik Parkı, Casino Binaları, Orta Cami,Üniversite Binası, Şişe Bina, Piazza MeydanıPiazza Kulesi bulunuyor. Serbest zaman sonrası Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek tekrardan ülkemize giriş yapıyoruz. Hopa’dan geçerek Artvin’in en güzel ilçelerinden olan Borçkaya ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile yeniden minibüse binerek gizli cennet olan Karagöl turumuzu gerçekleştiriyoruz. Borçka’dan hareket edip 1550 metre yükseklikte yer alan, görenleri kendisine hayran bırakan Karagöl‘e varıyoruz. Burada bizi kartpostal gibi bir manzara karşılıyor. Gölün çevresinde bulunan ağaçların yansımasından oluşan renk cümbüşünü seyrediyoruz ve yürüyüşler yapıyoruz. Serbest zaman sonrası Borçka‘ya iniyoruz ve otobüsümüzle buluşarak otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Artvin’deki otelimizde: GRAND ARTVİN OTEL

 

 1. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Artvin‘de, Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelini görüyor ve fotoğraflıyoruz. Toprakların yarından fazlası ormanla kaplı olan bu güzel şehri ortadan ikiye ayıran Çoruh Nehri kenarından yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en uzun ikinci köprüsü olan Hopa-Borçka arasındaki 5228 metre uzunluğundaki tünelden geçiyor ve Rize’ye doğru devam ediyoruz. Rize’nin dünyaya nam salmış bezlerini tanımak için Rize bezi (feretiko) atölyesine gidiyoruz. Burada Rize Bezi hakkında bilgi alıyoruz ve alışveriş molası veriyoruz. Gezimizin sonraki durağı Sürmene oluyor. Dayanıklılığı ve keskinliği ile dünyaca bilinen Sürmene bıçakları için alışveriş molası veriyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçelerinden toplanan yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar hangi aşamalardan geçtiği hakkında görevlilerden bilgi alıyoruz. Arzu eden konuklarımız alışverişlerini yapabilirler. Buradaki gezimiz sonrası Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırınaulaşıyoruz. Karadağ eteklerinde; sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kilise, şapel, mutfak, kütüphane, kutsal ayazma bölümlerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve bilgi alıyoruz. Trabzon’un güzel ilçesi Maçka’ya doğru ilerliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Maçka’daki otelimizde. MAÇKA- JOLNAR GARDEN OTEL  

 

 1. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Köşk hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra verilen serbest zaman sonrası toplanarak, Trabzon’un kazak Türklerinden kalan mirası olan, meşhur Kazaziye işçiliği ile tanışacağımız Trabzon Gümüşçüsünegidiyoruz. Bu sanatı alanında uzman ustalardan dinleyerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hristiyanlık tarihi açısından önem arz eden, şimdilerde cami olarak da kullanılan bir yapı olan Trabzon Ayasofya Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Kommenos İmparatorluğu döneminde inşa edilen ve 1461 Fatih dönemine kadar kilise olarak kullanılmış olan bu önemli yapıyı rehberimiz eşliğinde gezerek vereceğimiz serbest zaman sonrası turun şartlarına göre Trabzon Uzun Çarşı’da rehberimizin önerileri ve serbest zaman veriyoruz. Güzel anılarla turumuzun sonuna gelirken Trabzon Havaalanına doğru hareket ederek işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sun Express 20.00 uçağı ile İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki Rover Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Samsun/ Trabzon İzmir Uçak biletleri
 • 4 gece konaklama
 • Otelde ve Yaylada Alınan sabah kahvaltısı(4)akşam yemeği (4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Rover Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Batum Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Boztepe Teleferik ücreti
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu 50 TL- Borçka Karagöl 50 TL – Aşağı Yukarı Kavrun Turu 60 TL
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yeni Turlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun!

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

© 2020 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır