SEFERİHİSAR SIĞACIK

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
Bilgi Alınız. (kişi başı)
Tur Kategorisi
GÜNÜBİRLİK
95.00

 SIĞACIK-BALIKLIOVA-URLA 

 

‘Hızlı Yaşam” kavramından uzaklaşmak, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyen herkesi ” Cittaslow” Seferihisar’a bekliyoruz.

 

Tur Programı

08:00 Karşıyaka Anıt Önü, 08:10 Bostanlı İskelesi Karşısı, 08:20 Girne Yunuslar, 08:25 Girne Hale Pastanesi, 08:45 Bornova E.Ü.H önü, 09:00 Üçyol Pizza Pizza, 09:15 Üçkuyular Opet önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah kahvaltımızı uygun bir restoranda aldıktan sonra, SEFERİHİSAR merkezi rehberimiz eşliğinde geziyor ve sonrasında. SIĞACIK’a geçiyor, Kaleyi geziyor, üretici kadınlar pazarından alışveriş yapıyoruz. Ardından, Yat Limanını inceliyor, Turuncu Salyangoz Figürü ile tanışıyoruz. öğle yemeği sonrasında Teos Antik Kenti geziyoruz TEOS; Tanrı anlamına gelen adıyla, bölgedeki en eski yerleşim yeridir. 12 İyon kentinden birisi olan Teos, ayrıca Hıristiyanlığı ilk kabul eden şehirlerdendir. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra 

Balıklıova  Köyüne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Balıklı ova’nın meşhur restoranı olan Garibin Yeri’nde yalıyoruz. (İsteğe göre Balık ya da Köfte) Ardından isteğe bağlı Balıklı Ova’nın meşhur olan un kurabiyesinden alıp sahil kıyısında ki bir çay bahçesine oturuyor denize karşı kurabiyelerimiz yiyip sıcak çayımızı ya da kahvemizi yudumluyoruz. Sonraki durağımız Urla ,  yolumuz üzerinde; Uzunkuyu’daki  Köstem Zeytinyağı Müzesi. Müzede, zeytin ve  zeytinyağı yapımı hakkında bilgi alıp İzmirli Ortopedist Doç.Dr. Levent Köstem’in büyük emek ve uğraşlarla dünyanın en büyük Zeytinyağı Müzesinin kuruluş hikayesini dinliyoruz. Müze gezimizi  tamamladıktan sonra Malgaca Pazarı , Urla Sanat Sokağı, Urla Çeşmealtı Limanı’nı geziyoruz.Bu güzel dolu dolu geçen günün  İzmir’e geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir daha ki ROVER TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  • MAVİŞEHİR GARANTİ BANKASI ÖNÜ (07:45)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (07:50)
  • KARŞIYAKA ANIT ÖNÜ (07:55)
  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (08:15)
  • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (08:35)
  • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (08:50)
Tur Hareket Tarihleri: 13 Ekim,17 Kasım,15 Aralık

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yeni Turlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun!

 (0232) 323 73 73

 info@roverturizm.com.tr

© 2021 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır