EDİRNE – İĞNEADA – TRAKYA

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Tur Kategorisi
EDİRNE - İĞNEADA - TRAKYA
3 Gece 3 Gün
529.00

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilir.

*Paket tur programı kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.

*Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

EDİRNE İĞNEADA TRAKYA

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI-ÇORLU-TEKİRDAĞ-ŞARKÖYEZİNE

LONGOZ ORMANLARI FARKI İLE !

2 GECE 4* OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

 

 15-18 Kasım 

 3 Gece 3 Gün

 

 

Tur Programı

 1. Gün:

İZMİR-ÇANAKKALE-ECEABAT-UZUNKÖPRÜ-EDİRNE

Akşam Saat 22:30 Üçkuyular Opet önü,22:40 Susuz Dede Durak, 22:50 Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 23:15 Bornova E.Ü.H. önü, 23:30 Girne MC Donald’s önü, 23:35 Girne Tatilbudur Karşısı,23:40 Karşıyaka Anıt, 23:45 Bostanlı İskele önü, 23:55 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi alıyor ve Ayvalık tesislerinde vereceğimiz moladan sonra, Çanakkale yolu üzerinden Lapseki’ye ulaşıyoruz. Lapseki’den Feribot ile Gelibolu’ya geçiyoruz ve Uygun bir tesiste Kahvaltı molamızı veriyoruz. Molamızdan sonra Dünyanın en uzun birinci taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan Uzunköprü’den ilerleyerek, yıllar boyu Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa’nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri Edirne’ye ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğum yeri olan Edirne’nin Karaağaç kasabasına geçip 1.Abdülhamit devrinde yapılan Karaağaç Tren Gar’ına gidiyoruz. Bu yapı Mimar Kemalettin Bey’in tasarladığı 4 gardan biridir diğerleri Filibe, Sofya, Selanik garlarıdır. Günümüzde gar binası Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Binası olarak kullanılmaktadır. Daha sonra Lozan Anıt’ı ve Lozan Müzesi’ni geziyoruz.(Lozan Anıtı Karaağaç’ın tekrar Türk topraklarımıza katılması ve zaferi temsil eder, Aydınlı Prof Zafer Başoğlu tarafından projelendirilmiştir) daha sonra Meriç Nehri kenarında yürüyüş yapıyor yöreye özgü çay bahçelerinde keyifle çayımızı, kahvemizi içiyoruz. Bir başka duygu dolu tablo 26 Mart 1913 Balkan Savaşı’nda yokluk içinde 5.5 ay Edirne’yi savunan Şükrü Paşa’nın anısına yapılan ‘’Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaş Müzesi, Buçuk Tepe Tabyaları Müzesi’’ buraların tarihi ve gerekli bilgileri rehberimizden dinliyor, görüyor, geziyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Edirne Ciğeri olarak alıyoruz ve öğle yemeğimiz sonrasında, Edirne ile özdeşleşerek bu kentin simgesi haline gelen Selimiye Camii, Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya Mimarlık tarihinin baş yapıtlarındandır, 3 Şerefeli Camii, Rüstem Paşa Kervansaray’ını, Saat Kulesi (Makedonya Kulesi) Hadrianopolis’i çevreleyen surları görüp sonrasında Bedesten Çarşısı’nda, Edirne‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından, Sarayiçi semtine gidiyoruz. Buradan sonra Eski Saray Meydanı, Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı (Mimar Sinan’ın eseri),Tunca Nehri üzerinde Fatih Köprüsü’nü (Taşköprü) ve Kırkpınar Güreşleri Sahası’nı görüp geziyoruz. Ardından, II. Bayezit Külliyesi ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış olan Sağlık Müzesi’ni geziyoruz ve sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

 

 1. Gün:

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI-ÇORLU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, dünya’nın ender ekosistemlerinden biri olan Longoz Ormanları’na gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş yapıyor ve Rehberimizden bilgilerimizi alıyoruz. Sonrasında Kırklareli’ne doğru yolumuza devam ediyoruz ve Karagöz’ün heykelini görerek, Karadenizîn maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan Yıldız Dağları‘nın (Istranca) buluştuğu İğneada’ya ulaşıyoruz. Doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İğneada sahilinde yürüyüşler yapıyoruz. Buranın önemli göllerden biri olan Erikli Gölü’nü görüp fotoğraflıyoruz serbest zaman sonrasında Çorlu’ya gidiyoruz. Merkezde bulunan 1521 yılında yapılan Süleymaniye Camii’yi görüyoruz şehir merkezinde panoramik turumuz sonrasında otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

 1. Gün:

ÇORLU-TEKİRDAĞ-ŞARKÖY-EZİNE-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından, Üç Kemaller şehri, Tekirdağ’a geliyoruz. Tekirdağ’ı gezmeye başlıyoruz. Namık Kemal Anıtı ile Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve sadrazamı Rüstem Paşa’ya yaptırdığı, Mimar Sinan eseri olan Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Şarap Diyarı Şarköy’e geçiyoruz. Burada şarap alışverişleri yaptıktan sonra Gelibolu’ya varıyoruz. Feribotla Lapseki‘ye geçiyoruz. Çanakkale yolu üzerinden, Ezine’ye ulaşıyoruz. Meşhur Ezine Peyniri alışverişleri sonrasında, Kazdağları eteklerinde, doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz ve uygun molalarla İzmir‘e ulaşıyoruz. Bir başka Rover TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Rover Tur yol ikramları
 • Rover Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (22:30)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (22:35)
 • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (22:45)
 • ALSANCAK LOZAN (23:00)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (23:00)
 • KARŞIYAKA ANIT (23:20)
 • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (23:30)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (23:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (23:35)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (23:35)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (23:45)

Tur Hareket Tarihleri: 15 Kasım

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2021 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır