BOZCAADA-GÖKÇEADA

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
-
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
Bilgi alınız. (kişi başı)
Tur Kategorisi
2 gün 1 gece
349.00

BOZCAADA GÖKÇEADA TURU

ÇANAK HOTEL KONAKLAMA

14-15 Eylül

1 Gece 2 Gün

 
1. Gün: 

Sabah saat 05.45 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler Önü,06:00 Üçyol Uludağ Turizm  önü, 06.20 Bornova E.Ü.H Önü, 06:30 Karşıyaka Anıt önü, 06:35 Girne Yunuslar Mavikule önü, 06:40 Bostanlı İskele önü, 06:50 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerlerden birisi olan Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya ulaşmak için Feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.CKolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın rengârenk Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu sokaklarda yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş Badem Kurabiyeleri’ni yapan bölgenin yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damakçatlatan ve Badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın. Buradaki lezzet molası ardından Bozcaada İskelesinden Feribot’la Geyikli İskelesinedönüyoruz. Geyikli’den ayrılarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2. Gün: 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Çanakkale merkezden feribot kullanarak Gelibolu yarımadasında Eceabat ilçesinegeçiyoruz ve oradan da Gökçeada’ya giden feribotların kalktığı Kabatepe limanına geçip yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek yolculuk için arabalı feribottaki yerimizi alıyoruz.  Ve son yıllarda yavaş yavaş ziyaretçisi artmakta olan geçmişten günümüze konumu ile büyük öneme sahip ülkemizin en büyük adası Gökçeada’ya ulaşıyoruz.  1970’lerden itibaren güzel ada anlamına gelen Gökçeada ismi ile anılan adanın ne kadar güzel olduğunu sizler gemimiz adanın dış dünya ile bağlantısı olan Kuzu Limanına yanaşıp içlere doğru yol aldıkça fark edeceksiniz… Yıllar boyu Türk – Rum nüfusun iç içe yaşadığı ama zaman içerisinde Rum nüfusta yaşanan dalgalanmalar sonrası iyice azalan nüfuslarına rağmen adanın sahip olduğu eski köylerde hala geçmişe dair tüm esintileri hissedebileceksiniz. İlk ziyaret edecek olduğumuz yer en çok ziyaret edilen köy olan Zeytinli Köydeson yıllarda Yunanistan’dan köylerine geri dönen Rumların açtığı birçok kafe bulunuyor. Menülerinde mutlaka dibek kahvesi, sakızlı muhallebi, frappe oluyor. Köydeki kahve molamızdan sonra sıra da adanın en yüksekte kurulan köyü olan Tepe Köy var.Tepe Köy her sene 15 Ağustos’da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı’na ev sahipliği yapan köy. Köyün şuan için en ünlü ismi uzun yıllar yaşadığı İstanbul’dan doğduğu köye dönen ve ürettiği ev şarapları ile Barba Yorgo. Bir sonra ki durağımız öğle yemeği için serbest zaman verecek olduğumuz Ada MerkeziEfi Badem kurabiyelerini tatmayı kesinlikle unutmayın. Öğle yemeğinden sonra artık Ada’nın belki de en eğlenceli kısmında vakit geçireceğiz. Programımızı tamamladıktan sonra tekrar Kuzu limanına dönerek İzmir’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Yol da vereceğimiz molalarımızın ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Rover Turizm organizasyonun da görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yeni Turlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun!

 (0232) 323 73 73

 info@roverturizm.com.tr

© 2021 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır