ANKARA ESKİŞEHİR TURU

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
Bilgi Alınız. (kişi başı)
Tur Kategorisi
ANITKABİR - KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ
2 Gece 2 Gün
379.00

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilir.

*Paket tur programı kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.

*Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

ANKARA ESKİŞEHİR TURU

Anıtkabir- Kurtuluş Savaşı Müzesi- Anadolu Medeniyetleri Müzesi- Türkiye Büyük Millet Meclisi- Balmumu Heykel Müzesi- Tarihi Odun Pazarı Evleri- Kent Park- Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı  

4*THE ANKARA HOTEL KONAKLAMA FARKI

 2 GECE 2 GÜN

Tur Programı

1. Gün: 

Akşam 22:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 22:50 Bostanlı İskele önü saat, 23:00 Karşıyaka Anıt, 23:05Girne Yunuslar Mavikule, 23:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 23:15 Girne MC Donald’s karşısı, 23:35 Üçyol Pizza pizza, 23:40 Susuz Dede durak, 23:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 00:15 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Uşak Afyon karayolu üzerinden gerekli molalar ve sabah kahvaltısı için vereceğimiz molalar sonrasında Başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz. Türk Kurtuluş Savaşının, devrimlerinin Önderi ve Türkiye  Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı  Mustafa Kemal Atatürk’ün  Anıttepe’de  bulunan anıt mezarına  Anıtkabir’e gidiyoruz. Atamızın mozolesine (İsteğe bağlı)  çelenk koyuyor ve Saygı duruşumuzu yaptıktan sonra, Anıtkabir’de Atatürk’ün  mozolesinin bulunduğu  Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik  sütunlu alanda bulunan 2002 yılında  ziyarete açılmış olan  Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyoruz. Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretimiz sonrasında zaman makinesinde yolculuğumuza devam ediyoruz ve bu kez kale yakınlarında bulunan, Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği, kendine özgü koleksiyonlarıyla Dünya’nın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve gerekli bilgileri alıyoruz. Öğlen yemeğimiz için Serbest zaman sonrasında Ankara’nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Ulus meydanında bulunan 1. Türkiye Büyük Millet Meclisini yani eski meclisi ve müzesini geziyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: 

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Eskişehir’e gidiyoruz. Dr. Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’e kazandırdığı ve Dünya’nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud“ müzesinin Türkiye’deki ilk örneği Balmumu Heykel Müzesini geziyoruz ardından Aynı mevkide yer alan Tarihi Odun pazarı Evleri  ve sokaklarını geziyoruz. Eskişehir’in modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu,  Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü  Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği molasında, Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra, Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından, Eskişehir’den ayrılıyoruz. İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kütahya, Afyon, Uşak yolu üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir daha ki Rover Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (00:10)
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (22:45)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (22:50)
  • KARŞIYAKA ANIT (23:00)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (23:05)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (23:10)
  • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (23:15)
  • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (23:40)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (23:45)
  • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (23:50)

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yeni Turlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun!

 (0232) 323 73 73

 info@roverturizm.com.tr

© 2021 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır