ADANA-GAZİANTEP-ANTAKYA

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
-
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
799.00 (kişi başı)
Tur Kategorisi
-
3 gün 2 gece
899.00

 GAZİANTEP-ANTAKYA-ADANA 

KÜLTÜR GURME TURU

Hatay-Antakya Müzesi-St.Pierre Kilisesi-Habib-i Neccar Camii-Tarihi Hatay Evleri-Tarihi Çarşı-Gaziantep Zeugma Müzesi-Naib Hamamı-14 Şehitler Anıtı- Orhun Kitabeleri-Ayıntap Kalesi-Zincirli Bedesten-Bakırcılar Çarşısı-Almacı Pazarları

 GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ FARKI İLE

GAZİANTEP,ANTAKYA,ADANA

MUTFAĞININ EŞSİZ LEZZETLERİNİ TATMA İMKANI

 6-8 ARALIK

                                                                               2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05:00’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde buluşarak Pegasus Havayollarının uçuşu ile Adana’ya iniyor ve karayolu ile mutfağı ile bir marka kent haline gelmiş, lezzet diyarı Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’te Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimiz sonrasında zengin mutfak kültürünün UNESCO tarafından tescillendiği Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tatmak üzere restaurantımıza gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında, Gaziantep Kalesi’nin çevresindeki eski şehre geçiyor ve burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu kapsamında Naib Hamamı, 14 Şehitler Anıtı, Orhun Kitabeleri’nin replikasını, Kültür Yolu üzerinde bulunan Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı’nı, Tahmis Kahvehanesi’ni görüyoruz. Gaziantep’te alacağımız serbest zaman dahilinde kutnu kumaşı, sedef kakma ve bakır ürünler, yemeni gibi ürünlerin alışverişini yapabilir, baklava, katmer, beyran çorbası gibi şehre özgü imza lezzetlerin tadına bakabiliriz. Sonrasında Gaziantep’teki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, ve medeniyetler şehri Hatay’a devam ediyoruz. İlk olarak geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya  Müzesini ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde müzede kısa bir tarih yolculuk yaparak bir sonraki durağımız olan ve Hristiyanlık tarihinin en eski ve önemli kilisesi konumunda ki St.Pierre Kilisesi’ ne devam ediyor, buradan Asi nehrinin ikiye ayırdığı Antakya’yı kuşbakışı izleyip gerekli bilgileri rehberimizden alıyoruz. Ardından, öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza devam ediyor ve Antakya’nın meşhur tepsi kebabı, humus, abügannüş, kaytaz böreği, künefe gibi geleneksel lezzetlerini tattıktan sonra Antakya merkeze devam ederek turumuza ülkemizin en eski camilerinden olan Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüşün ardından Antakya’ya özgü yöresel ürünleri alabileceğimiz Tarihi Uzun Çarşıda mola veriyoruz. Dileyen yolcularımız, serbest zaman dahilinde, Tarihi Affan Kahvehanesi’nde meşhur haytalı tatlısının tadına bakabilir. Sonrasında aracımız ile buluşup mitolojik bir aşk hikayesine sahip olan Harbiye Şelalelerine doğru yola çıkıyor, şelaleleri gezip hemen karşısında bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün:

Adana deyince hemen hemen herkesin aklına gelen yerlerden biri de taş köprü olmuş durumda. Oldukça eski, küçük ve şirin bir köprü olan Taş Köprü‘nün altından günümüzde de halen sular akıyor ve şehrin içinden geçiyor.Bu köprü Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsüdür. Hemen ardından Türkiye’nin en büyük camisi  Seyhan Nehri’nin hemen yanında kendine yer edinen Sabancı Merkez Camii‘ ni geziyoruz. 6 minaresi, devasa kubbeleri ile Adana’nın adeta sembolü haline gelmiş eşsiz manzarada fotoğraf molası veriyoruz. Sonra ki durağımız , Mimari anlamda Selçuk ve Memluk tarzını taşıyan , Ramazanoğulları Beyliği tarafından 500 küsür sene önce yapılmış Ulu Camii … Yöresel lezzetler için geldiğimiz ADANA da öğle yemeğimiz almak için sizler için seçtiğimiz mekan yada çevredeki diğer mekanlardan yararlanabilirsiniz . Sırada ki gezeceğimiz nokta  adının hakkını veren Adana Büyük Saat, Türkiye’nin en büyük saatidir. 32 metrelik dev boyuyla şehirde oldukça dikkat çekmekte ve insanların buluşma için en çok kullandığı mekanlardan biridir.Adana gezimizi tamamladıktan sonra Yemek molası içi tarihi Kazancılar Çarşısına geçiyor ve Adana’nın eşsiz lezzetlerini tadıyoruz.Daha sonra Havalimanına geçerek Pegasus Havayolları 20:35 uçuşu ile İzmir’e dönüyoruz.Bir başka Rover Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 Kemal Paşa Cad. No:74/Z-1 Karşıyaka/İZMİR

 (0232) 332 19 12

 info@roverturizm.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2021 Rover Turizm. Tüm hakları saklıdır